Logo
0 ks
za 0 €
Nákupný košík je prázdny
Potrebujete poradiť? Neváhajte nás kontaktovať.
  1. Úvod
  2. Encyklopédie
  3. Svět tanků - 2. rozšířené vydání

Svět tanků - 2. rozšířené vydání

Svet tankov - rozšírené vydanie   Po úspechu encyklopédie „Svět tanků“ sme sa namiesto pre dotlač rozhodli pripraviť toto druhé rozšírené vydanie. Obs... celý popis
Dostupnosť
Skladom
Bežná cena
35 €
29 €
26,36 €
bez DPH
ks
Číslo produktu:320
EAN kód:9788075251664
Kompletné špecifikácie

Svet tankov - rozšírené vydanie

 

Po úspechu encyklopédie „Svět tanků“ sme sa namiesto pre dotlač rozhodli pripraviť toto druhé rozšírené vydanie. Obsahuje navyše 27 tankov z výzbroje rôznych armád a zo všetkých historických epoch. Na záver sme vyčlenili kapitolu o súčasnej technike a významne ju rozšírili.

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------- 

V dejinách vznikli stovky rôznych typov tankov, od čudného zariadenia Leonarda da Vinciho až po najmodernejší americký M1 Abrams alebo ruský T-14 Armata. V 20. storočí vývoj postupoval niekedy až prekotne a konštruktéri začínali na novom prototype pracovať neraz ešte skôr, než jeho predchodca začal schádzať z továrnych liniek. Vrchol obrnených vojsk však prišiel až počas druhej svetovej vojny, kedy sa stali rozhodujúcou zbraňou, a tiež v nasledujúcich dekádach sa konvenčná sila NATO a Varšavskej zmluvy počítala predovšetkým v tankoch. Tie sa medzitým zmenili na nepoznanie. Namiesto pomalých strojov, v ktorých sa osádky dusili horúčavou a dymom, sa po bojisku preháňajú obrnence s tou najnovšou výbavou, schopné operovať aj v hmle alebo treba v oblasti zamorenej rádioaktívnym spadom.

 

Listujeme 1. vydaním encyklopédie „Svět tanků“. 2 vydanie bolo rozšírené zo 125 na 152 obrnencov:

 

Táto encyklopédia ponúka prehľad najvýznamnejších tankov a samohybných diel od roku 1915 až po súčasnosť.

 

Kniha je rozčlenená na štyri hlavné časti – tanky vyrobené do roku 1939, druhovojnové stroje, tanky zo studenej vojny a súčasnosť.

 

Encyklopédia obsahuje úvodné texty o vývoji obrnencov v jednotlivých štátoch a rad odbočiek, napríklad o taktike, munícii alebo výbave osádok. Na spestrenie tiež u každej tabuľky nájdete stručný prehľad najvýznamnejších kladov a záporov konkrétneho obrnenca. U každého obrnenca nájdete základné technicko-taktické dáta, s výnimkou tankov v tretej časti knihy, u ktorých nebolo možné presne určiť silu pancierovania. Moderná pasívna ochrana totiž už dávno nespočíva v inštalácii čím ďalej silnejší vrstvy ocele, ale v použití iných materiálov či úplne nových princípov. Bližšie informácie o pancierovaní a postupoch, ktoré pri tvorbe konštruktéri používajú, nájdete v samostatnej kapitole. Pri starších tankoch a samohybných delách uvádzame rozsah pancierovania od najhoršie chránených častí vzadu až po masívne obrnené čelo korby a veže. Určité problémy sú spojené tiež s uvádzaním presných údajov: Zdroje sa líšia najmä u hmotnosti a rozmerov. Dáta u jednotlivých obrnencov sa vzťahujú vždy k uvedenej subverzii – jej fotografiu alebo vyobrazenie nájdete priamo u tabuľky. Dojazd udáva vzdialenosť, ktorú stroj s plnou nádržou urazil po ceste.

 

Kniha je v českom vydaní.

Tovar zaradený v kategóriách
Nepremeškajte novinky, akcie a zľavy!
Môžete sa kedykoľvek odhlásiť. Zasielame raz za 14 dní.
Vytvorené na Eshop-rychlo.skEshop-rychlo.sk